0610_Japonsko_OK
brána torii - V Japonsku jsou dvě náboženství - buddhismus a šintoismus. Obě zde existují od jakživa vedle sebe a navzájem toho od sebě navzájem převzali. Brána torii je ale jeden ze způsobů, jak poznat šintoistyckou svatini. Na cestě k ní musíte minimálně pod jednou torii projít.
V Japonsku je zvyk, že když děti dorostou tuším do věku devíti let, jdou s nima rodiče do blízké svatině nebo chrámu. Jde o významnou rodinou událost.
divadlo Kabuki - Tokyjské divadlo Kabuki je obdobou našeho Národního divadla. Kabuki je japonský divadelní žánr a právě toto divadlo ho hraje údajně jako nejlepší na světě. Byl jsem na představení a opravdu to stojí z to.
císařský palác - v centru Tokya je několika ostrovní rozlehlý park, který patří císaři. veřejnosti je přístupná pouze jedna jeho část.
věštby - Dalším zvykem, který zde je, je že pokud se někomu nelíbí náhodná věštba, může  ji přidělat na keř, aby ji časem odvál vírt.
další shinkanzen - shinkanzenů (strojů) je víc typů. pro cestovatele je ale důležíté zát tři slova - nozomi, hikari a kodama. Nozomi je rychlík , asi 320 km v hodině a staví jenom ve velkých městech. Hikari jezdí 220 km v hodině a staví na více stanicích. Poslední je kodama. Ten jezdí rychlostí mezi 120 až 160 km za hodinu a staví úplně všude.
malí předkrm v místní čajovně (sladké fazole) - Japonci ze sladkých věcí znají obecně jenom čokoládu, samotný cukt a sladké fazole.
Ráno jse jeli se podívat na Aso. - Aso je jedno z městeček, která sedí na dně nejvěšího sopečného kráteru na světě. Kdysi zde došlo k mohutné explozi čímž vznikl kráter. Dnes už ale uprostřed 125Km široké pánve stojí další mohutná sopka Nakadate. <br>To, co tvoří obzor, jsou okraje onoho velkého kráteru.
Daibutsu (Velký Buddha) - druhá nejvetší socha budhy v Japonsku. (jsme podruhé v Kamakuře) - Dříve kolem sohy stál chrám podobný tomu v Naře. Jednou ale přišla vlna tsunami (jsme asi dva kylometry od pobřeží). Chrám už nabyl obnoven.
jedeme do celntálníko Honshu, do Takayami - 75% Japonska jsou hory, zbylých 25% se rozděluje mezi města a rýžová pole
japonci mají spoustu vychtávek a vylepšiváků - toto je zamikadlo na deštníky - Japonsko je země, kde májí věc, kterou bychom nazvali obdobím dešťů.
golfový trenažer - Japonci vášnivě propadli dvěma sportům. Prvním je baseball a druhým je právě golf. Věřím, že v zemi, kdy mají nedostatek místa mohli zvolit lepší sport.
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah
Album zobrazuje pouze fotky a videa ( z ). - zrušit filtraci.

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

0610_Japonsko_OK

Popis

Můj mesíční pobyt v Japonsku zhuštěný do 200 fotek.
(Většina fotek má svůj název a dole mají některé i bližší přiblížení a pár zajímavých informací.)

Období

6.6.2007

Statistiky

  • 227 fotek
  • - zobrazení
  • 2 se líbí

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Přístupné pouze pro 18+

Vidí pouze lidé, kteří potvrdí svou plnoletost pro zobrazení obsahu 18+.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Potěšte maminku fotodárkem. 20% sleva
S kódem: Maminky Akce platí do 12. 5. 2021
Vytvořit fotodárek
Reklama

Další alba autora

Podobná alba

Pokračujte v prohlížení

Jestli se vám album líbí...

Přihlásit se na Rajče Prohlédnout
znovu

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
0610_Japonsko_OK
Komentáře Přidat